Ўзбек енгил саноат йўналишидаги делегациянинг Хитой провинцияларига ташрифи амалга оширилди
Ўзбекистон Енгил саноатни ривожлантириш агентлиги ва “Ўзчармсаноат” уюшмаси делегацияси Хитойнинг Гуандун, Фуцзянь, Чзецзянь провинцияларига ташриф буюрди, деб хабар қилмоқда “Дунё” АА мухбири.
Мамлакатимизнинг Гуанчжоудаги Бош консулхонаси кўмагида ташкил этилган учрашувларда тўқимачилик ва чарм саноати йўналишида ҳамкорликни кенгайтириш, янги истиқболли лойиҳаларни ишлаб чиқиш масалалари муҳокама қилинди.
Делегация вакиллари Гуанчжоу шаҳридаги “Guangda Trade City” ихтисослашган йирик улгуржи бозорида 20 дан ортиқ маҳаллий компанияларга “Ўзбекистон тўқимачилик ва чарм саноати имкониятлари” мавзусида тақдимот намойиш қилди.
Донгуан, Сямэнь, Вэнчжоу шаҳарларида ўтказилган учрашувларда Хитой компаниялари билан ҳамкорлик алоқаларини кенгайтириш, савдо ва инвестициявий келишувларни ишлаб чиқиш ҳамда бизнес доираларнинг ўзаро ҳамкорлик алмашинувларини фаоллаштириш юзасидан фикр алмашилди.

As part of the visit of the delegation of Agency for the Development Light and Leather Industry of Uzbekistan to China, a series of bilateral economic events were held in Guangdong, Fujian, and Zhejiang provinces, reports Dunyo IA correspondent.
In particular, to expand cooperation in the textile and leather industries and explore new promising projects, a presentation titled “Opportunities in Uzbekistan’s Textile and Leather Industry” was held at the major specialized wholesale market Guangda Trade City in Guangzhou, followed by bilateral meetings involving more than 20 local companies.
Additionally, meetings in Dongguan, Xiamen, and Wenzhou focused on broadening cooperation with Chinese companies, developing trade and investment agreements, and strengthening exchanges between business communities.
An agreement was reached for business missions from leading Chinese associations and sectoral companies to visit Uzbekistan in April–May of this year.