Шавкат Мирзиёев Мустақиллик монументига гулчамбар қўйди
Президент Шавкат Мирзиёев “Янги Ўзбекистон” боғига ташриф буюриб, Мустақиллик монументи пойига гулчамбар қўйди.
Юртимизнинг қадимги тарихидан то бугунигача бўлган энг муҳим воқеалар, буюк аллома ва жаҳонгир боболаримиз сиймолари акс этган мазкур мажмуа Мустақиллик рамзига айланган. Унинг энг юқори қисмидаги Ҳумо қуши мамлакатимиз герби, халқимизнинг эзгу қадриятларини ифодалайди.
Давлатимиз раҳбари мазкур монумент она Ватанимиз, мард ва жасур, тинчликсевар ва меҳнаткаш, қаҳрамон халқимиз шарафига бунёд этилган буюк обида эканини таъкидлаган эди.
Мустақиллик монументи пойига гул қўйиш маросимида Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ва Сенати, Президент Администрацияси, Вазирлар Маҳкамаси, Тошкент шаҳар жамоатчилиги вакиллари ҳам иштирок этди.

Шавкат Мирзиёев возложил венок к Монументу независимости
Президент Шавкат Мирзиёев посетил парк «Янги Узбекистон» и возложил венок к подножию Монумента независимости.
Этот монумент, где отражены важнейшие события истории нашей Родины от древности до современности, а также образы великих ученых и государей, стал символом независимости страны. На его вершине возвышается птица Хумо – символ государственного герба и выражение благородных устремлений и ценностей нашего народа.
Глава государства подчеркивал, что монумент воздвигнут в честь Родины, во славу мужественного, миролюбивого, трудолюбивого и героического народа Узбекистана.
В церемонии возложения приняли участие представители Законодательной палаты и Сената Олий Мажлиса, Администрации Президента, Кабинета Министров, а также общественности города Ташкента.