Шавкат Мирзиёев Мустақиллик монументига гулчамбар қўйди
Президент Шавкат Мирзиёев “Янги Ўзбекистон” боғига ташриф буюриб, Мустақиллик монументи пойига гулчамбар қўйди.
Юртимизнинг қадимги тарихидан то бугунигача бўлган энг муҳим воқеалар, буюк аллома ва жаҳонгир боболаримиз сиймолари акс этган мазкур мажмуа Мустақиллик рамзига айланган. Унинг энг юқори қисмидаги Ҳумо қуши мамлакатимиз герби, халқимизнинг эзгу қадриятларини ифодалайди.
Давлатимиз раҳбари мазкур монумент она Ватанимиз, мард ва жасур, тинчликсевар ва меҳнаткаш, қаҳрамон халқимиз шарафига бунёд этилган буюк обида эканини таъкидлаган эди.
Мустақиллик монументи пойига гул қўйиш маросимида Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ва Сенати, Президент Администрацияси, Вазирлар Маҳкамаси, Тошкент шаҳар жамоатчилиги вакиллари ҳам иштирок этди.

Shavkat Mirziyoyev lays a wreath at the Monument of Independence
President Shavkat Mirziyoyev visited “Yangi Uzbekiston” park and laid a wreath to the Monument of Independence.
This monument became a symbol of the country’s independence, where the most significant events in the history of our Motherland from the ancient times to modernity are reflected, as well as the images of the great scientists and rulers. At its top rises the Khumo bird – a symbol of the state emblem and an expression of the noble aspirations and values of our people.
The Head of State emphasized that the monument was built in honor of the Motherland, in glory of the courageous, peace-loving, hardworking and heroic people of Uzbekistan.
The ceremony of laying the wreath was attended by representatives of the Legislative Chamber and the Senate of the Oliy Majlis, the Administration of the President, the Cabinet of Ministers, as well as the public of the city of Tashkent.