Хитой етакчиси Ўзбекистон Президентини Наврўз билан табриклади
Ўзбек халқининг анъанавий Наврўз байрами муносабати билан Хитой ҳукумати ва халқи номидан Сизга, Ўзбекистон ҳукумати ва халқига самимий табрикларимизни етказмоқчиман.
Минг йиллик тарихга эга Наврўз баҳор келиши ва табиат уйғонишини ифодалаб, ўзбек халқининг бахтли ҳаётга, эл-юрт бирлигига ва равнақига интилишини акс эттиради.
Ўтган йил июль ойида Остонада бўлиб ўтган ШҲТ саммити доирасидаги самимий ва дўстона учрашувимизда Хитой-Ўзбекистон муносабатлари ва турли соҳалардаги ҳамкорликни янада ривожлантириш бўйича муҳим келишувларга эришдик, икки томонлама алоқаларнинг янги йўналишларини белгилаб олдик.
Эришилган келишувларимиз самарали амалга оширилаётгани, икки давлат ўртасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорлик изчил мустаҳкамланиб, эътиборга лойиқ натижалар бераётганини мамнуният билан таъкидлайман.
Мен Хитой-Ўзбекистон муносабатларини ривожлантиришга катта аҳамият бераман ва яқин дўстлигимизни юксак қадрлайман.
Сиз билан биргаликда барча соҳалардаги ҳамкорликни илгари суриш, Хитой ва Ўзбекистоннинг ягона тақдир ҳамжамиятини барпо этиш ишларини бойитиш учун ҳаракат қилишга тайёрман.
Фурсатдан фойдаланиб, Сизга, Жаноби Олийлари, мустаҳкам соғлик, оилавий бахт-саодат, давлат раҳбари сифатидаги масъулиятли фаолиятингизда муваффақиятлар, дўст Ўзбекистон халқига эса тинчлик-осойишталик, бардавом тараққиёт ва фаровонлик тилайман.

President of the Republic of Uzbekistan
On the occasion of the traditional Uzbek holiday of Navruz, on behalf of the Government and people of China, I would like to convey our heartfelt congratulations to you, the Government and people of Uzbekistan.
Navruz, dating back thousands of years, symbolizes the arrival of spring and the rebirth of nature, as well as reflects the aspiration of the Uzbek people to a happy life, national unity and prosperity of the state.
During our warm and friendly meeting at the SCO Summit in Astana last July, we reached important agreements on the continued development of China-Uzbekistan relations and cooperation in various spheres, defining new directions of bilateral relations.
I am glad to note that our agreements are being effectively implemented, and the mutually beneficial cooperation between the two countries is consistently strengthening and bringing impressive results.
I attach great importance to the development of China-Uzbekistan relations and highly appreciate our deep friendship.
I stand ready to make joint efforts with you to promote cooperation in all fields, giving rich content to the construction of a China-Uzbekistan community of common destiny.
Taking this opportunity, I wish you, Your Excellency, good health, family happiness, success in your responsible state activity, and peace, further development and prosperity to the friendly Uzbek people.