Хитой етакчиси Ўзбекистон Президентини Наврўз билан табриклади
Ўзбек халқининг анъанавий Наврўз байрами муносабати билан Хитой ҳукумати ва халқи номидан Сизга, Ўзбекистон ҳукумати ва халқига самимий табрикларимизни етказмоқчиман.
Минг йиллик тарихга эга Наврўз баҳор келиши ва табиат уйғонишини ифодалаб, ўзбек халқининг бахтли ҳаётга, эл-юрт бирлигига ва равнақига интилишини акс эттиради.
Ўтган йил июль ойида Остонада бўлиб ўтган ШҲТ саммити доирасидаги самимий ва дўстона учрашувимизда Хитой-Ўзбекистон муносабатлари ва турли соҳалардаги ҳамкорликни янада ривожлантириш бўйича муҳим келишувларга эришдик, икки томонлама алоқаларнинг янги йўналишларини белгилаб олдик.
Эришилган келишувларимиз самарали амалга оширилаётгани, икки давлат ўртасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорлик изчил мустаҳкамланиб, эътиборга лойиқ натижалар бераётганини мамнуният билан таъкидлайман.
Мен Хитой-Ўзбекистон муносабатларини ривожлантиришга катта аҳамият бераман ва яқин дўстлигимизни юксак қадрлайман.
Сиз билан биргаликда барча соҳалардаги ҳамкорликни илгари суриш, Хитой ва Ўзбекистоннинг ягона тақдир ҳамжамиятини барпо этиш ишларини бойитиш учун ҳаракат қилишга тайёрман.
Фурсатдан фойдаланиб, Сизга, Жаноби Олийлари, мустаҳкам соғлик, оилавий бахт-саодат, давлат раҳбари сифатидаги масъулиятли фаолиятингизда муваффақиятлар, дўст Ўзбекистон халқига эса тинчлик-осойишталик, бардавом тараққиёт ва фаровонлик тилайман.

Его Превосходительству
По случаю традиционного узбекского праздника Навруз от имени Правительства и народа Китая хочу передать Вам, Правительству и народу Узбекистана наши сердечные поздравления.
Навруз, уходящий корнями в тысячелетнюю историю, символизирует приход весны и возрождение природы, а также отражает стремление узбекского народа к счастливой жизни, национальному единству и процветанию государства.
Во время нашей теплой и дружественной встречи в рамках Саммита ШОС в Астане в июле прошлого года мы достигли важных договоренностей по дальнейшему развитию Китайско- Узбекских отношений и сотрудничества в различных сферах, определив новые направления двусторонних отношений.
Рад отметить, что наши договоренности эффективно реализуются, взаимовыгодное сотрудничество между двумя странами последовательно укрепляется и приносит впечатляющие результаты.
Придаю большое значение развитию Китайско-Узбекских отношений и высоко ценю нашу глубокую дружбу.
Готов совместно с Вами приложить усилия для продвижения сотрудничества во всех областях, наполняя богатым содержанием строительство китайско-узбекского сообщества единой судьбы.
Пользуясь случаем, желаю Вам, Ваше Превосходительство, крепкого здоровья, семейного счастья, успехов в Вашей ответственной государственной деятельности, а дружественному узбекскому народу - мира, дальнейшего развития и процветания.