Vyetnam tashqi ishlar vaziri o'rinbosari bilan uchrashuv
4-mart kuni O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Vyetnam tashqi ishlar vaziri o'rinbosari Le Thi Thu Hang bilan uchrashuv o’tkazdi.
Uchrashuvda Oʻzbekiston va Vyetnam savdo, sarmoya va madaniy almashinuv yoʻnalishlarida ikki tomonlama aloqalarni mustahkamlash sari intilayotganligi ta’kidlandi. Hamkorlikni chuqurlashtirish orqali tomonlar taraqqiyot va umumiy farovonlik uchun yangi imkoniyatlar ochishiga urg’u berildi. Kengayib borayotgan ikki tomonlama aloqalarning yil davomidagi kun tartibiga alohida eʼtibor qaratildi.
Tomonlar o‘zaro hamkorlikni yanada rivojlantirish uchun barcha imkoniyatlarni safarbar etishga tayyorliklarini bildirdilar.

Meeting with Deputy Minister of Foreign Affairs of Vietnam
March 4, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, Bakhtiyor Saidov met with Deputy Foreign Minister of Vietnam Le Thi Thu Hang.
At the meeting, it was noted that Uzbekistan and Vietnam are striving to strengthen bilateral relations in the areas of trade, investment and cultural exchange. It was emphasized that by deepening cooperation, the parties will open new opportunities for development and general prosperity. Special attention was paid to the agenda of expanding bilateral relations throughout the year.
The parties expressed their readiness to mobilize all opportunities for further development of mutual cooperation.