Ўзбекистон Республикасининг Гуанчжоудаги Бош консуллиги Хитой Халқ Республикасининг собиқ раиси Цзян Цзэмин вафоти муносабати билан Хитой томонига ҳамдардлик билдиради.
Ўзбекистон билан Хитой ўртасидаги ҳар томонлама алоқалар, сиёсий, савдо-иқтисодий ҳамкорликни мустаҳкамлашга улкан ҳисса қўшган Цзян Цзэминнинг жанобларининг ёрқин хотираси қалбимизда абадий қолади.
Ўзбекистон Республикаси Бош консуллиги ходимлари Гуандун провинцияси Маъмурияти ва Ташқи ишлар идорасига, шунингдек, марҳумнинг қариндошлари ва дўстларига чуқур ҳамдардлик билдирилди.

Генеральное консульство Республики Узбекистан в городе Гуанчжоу выражает соболезнования китайской стороне в связи с кончиной бывшего Председателя Китайской Народной Республики Цзян Цзэминя.
Светлая память о Цзян Цзэмине, внесшем огромный вклад в укрепление всеобъемлющих связей, политического, торгово-экономического сотрудничества между Узбекистаном и Китаем, навсегда сохранится в наших сердцах.
Коллектив Генерального Консульства Республики Узбекистан выражает слова глубокого сочувствия Администрации провинции Гуандун и Офису иностранных дел, а также родным и близким покойного.